Головна | Реєстрація | Вхід | RSSВівторок, 19.03.2024, 12:43

КУ"Григорівська ЗОШ І-ІІІ ступенів"


Меню сайту
Міні-чат
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Поради батькам у вихованні маленького читача

      Показуйте гарний приклад вашій дитині, демонструючи їй, як вам подобається читати. Тримайте вдома велику кількість книг та журналів. Нехай ваша дитина побачить вас за читанням. Зберігайте дитячу літературу на нижніх полицях, щоб дитина могла її легко дістати.

    Дайте дитині подивитися вашу книгу. Читайте її вголос або дозвольте дитині подивитися вашу книгу. Читайте її вголос або дозвольте дитині прочитати її вам.

    Доки дитина росте, показуйте їй малюнки та збірки оповідань. Кольори і форми вразять її, слухання веде до вивчення.

    Зацікавте свою дитину яким-небудь хобі чи діяльністю, котра потребує читання та сподобається їй. Конструюйте, готуйте їжу, грайте в настільні ігри, оскільки такі заняття потребують, щоб дитина читала інструкції.

    Організуйте «пошук скарбів». Заховайте якусь річ, наприклад нову книгу, а потім напишіть письмові підказки, котрі приведуть дитину на це місце.

    Приносьте своїй дитині книги, які задовольняють її індивідуальні потреби, наприклад, про спортивні змагання, тварин чи балет, включаючи художню і документальну літературу.

    Пам'ятайте про поезію! Короткий вірш – це найкращій спосіб привернути увагу на деякий час.

    Даруйте книги дітям. Цим ви даєте розуміти, що книги – особливі.

    Якщо ваша дитина неохочий читач, вигадайте гру в читання буденних речей, як-от: коробка з-під чогось, наклейки, старі листівки, комікси, програми телепередач. На холодильнику чи родинній інформаційній дошці лишайте повідомлення, котрі можуть її зацікавити.

    Заохочуйте дітей до читання вголос в той час, коли ви готуєте, прасуєте, шиєте.

    Заохочуйте вашу дитину складати різні історії й записуйте їх у той час, коли вона їх розповідає. Зробіть її власну збірку оповідань записуючи історії й додаючи її власні малюнки. Пізніше ваша дитина зможе читати свою книгу вам, товаришу, молодшому брату чи сестрі.

    Регулярно відвідуйте бібліотеку. Покажіть вашій дитині, як бібліотека працює і де дитина може знайти свої улюблені книжки.

Читання перед сном повинно стати регулярною сімейною традицією.

 

Розмова зі старшими

Разом з дитиною визначте постійне місце для книг, взятих у бібліотеці чи у друзів. Коли поет Микола Заболоцький був маленьким, його батько поставив за склянні дверцята книжкової шафи табличку, на якій було написано: "Любий друже! Читай та поважай книги – здобуток розуму людського. Бережи їх, не рви і не забруднюй. Написати книгу нелегко. Для багатьох книга – всеодно що хліб”. Книжки в Древній Русі складали в короба. Так вони краще зберігалися.

 

Як обгорнути книгу      

 Приготуй листок не дуже щільного паперу, краще кольорового, олівець, лінійку та ножиці. Книгу можна обгорнути двома способами. Перший – більш надійний. Положи розкриту книгу на лист паперу та обережно, не пошкодивши книгу, постав олівцем чотири крапки у її країв. Прибравши книгу, візьми лінійку та з'єднай крапки лініями. Потім добав з кожної сторони по 5-6 см. та виріж  прямокутник. Знову приложи відкриту книгу і олівцем зроби відмітки по ширині корінця книги, проведи навскоси лінію та виріж . Залишається тільки підгорнути папір під обкладинку. Другий спосіб – більш простий. Така обкладинка називається супер-обкладинкою ("супер” в перекладі з латинської мови - "зверху, над”, тобто поверх обкладинки). На листку паперу відмір  розмір книги по ширині три рази, виріж,  обгорни книгу отриманою полоскою.

 

Як зробити закладку       

Закладки можуть бути самими різними, все залежить від твоєї фантазії. Але деяких правил ти повинен дотримуватися. По-перше, закладки не повинні бути товстими, а, по-друге, розмальовувати їх можна тільки фломастерами або кольоровими кульковими ручками. Олівці, акварельні фарби можуть забруднити книгу. А тепер за діло. Приготуй кольоровий та білий папір, клей, фломастери, кольорові нитки та все, що ще тобі може знадобитися. Ширина закладки - 4-5 см, висота – чуть більша висоти книги.  Красиво буде оздобити закладку орнаментом . Можна замінити розкраску аплікацією. Для цього треба взяти папір різних кольорів і вирізані фігурки наклеїти на полоску іншого кольору. Швидко та красиво можна зробити закладку, наклеївши на полоску паперу картинку. Дівчатка можуть зробити закладку із тканини, вишити її хрестиком або гладдю. Якщо витягти по краям декілька  ниток - вийде бахрома.

 

Як зробити книгу      

На сторінках дитячих журналів друкують заготовки для маленьких книжечок-саморобок. Там є текст та обкладинка, треба тільки вирізати, правильно скласти та зшити.      Спробуй зробити книгу іншим способом. Знайди в старих дитячих журналах ("Мурзилка”, "Веселі картинки” та ін.) - повість або декілька розповідей одного письменника, які ти хочеш видати. Обережно витягни  листки із журналу, вложи в середину чистий листок, складений пополам, а в другий такий же лист вложи свій зошит. Верхня сторінка – титульний листок, на ньому ти напишеш прізвище автора, назву книги, ім'я художника. Краще всього зробити це друкованими буквами. А внизу – рік та місце видання. На останній сторінці чистого листка напиши "Зміст”. На листку, вкладеному в середину, можна самому намалювати ілюстрації  або вирізати їх із журналу та охайно наклеїти.  Потім із цупкого паперу зроби обкладинку,  вона повинна бути трохи більша від самої книги. Вклади в неї книгу, розкрий посередині та зший у двох місцях нитками.  На обкладинці напиши фломастером прізвище автора та назву книги. Можна на обкладинку наклеїти і відповідну картинку або щось намалювати самому.

 

Вхід на сайт
Пошук
Календар
«  Березень 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Архів записів
Друзі сайту
  • Запорізька область.ІСУО
  • Відділ освіти, молоді та спорту Пологівської РДА
  • Міністерство освіти і молоді України
  • Мої знання
  • ЗапоВікі

  • Copyright MyCorp © 2024